Naše alba Spas! a Kdo žere psy? můžete zakoupit na stránkách Indies MG.

www.asrb.cz
Premiéra nového divadelního projektu Solo pro Lu

Solo pro Lu vychází z autentických životních osudů čínské herečky, zpěvačky a tanečnice Jing Lu od dětství v Číně až po její současný život v Praze. Premiérová představení se budou konat 28.2 a 29.2 v Divadle Archa. Osobní příběh Lu je konfrontován s globálními otázkami dnešního světa a ambivalentním vztahem západní společnosti k Číně. Hudbu složil Michal Nejtek, režíruje Jana Svobodová.

 
ASRB v roce 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2012 chystá ASRB řadu novinek i změn. Hned na začátku uvede nový projekt založený na osobním příběhu zpěvačky ASRB Jing Lu s názvem Sólo pro Lu, který bude mít premiéru 28. února v Divadle Archa. Hudbu k představení složí Michael Nejtek, režírovat ho bude Jana Svobodová.

Své hudební fanoušky ASRB potěší novým albem s pracovním názvem Karaoke Evropa, které kapela natočí na jaře s řadou hostů. V létě hodlá band hojně koncertovat na letních festivalech a na podzim připraví režisérka a umělecká vedoucí ASRB Jana Svobodová další divadelní projekt, který bude reflektovat aktuální situaci lidí, kteří hledají nový domov v České republice. Site-specific představení vznikne přímo v místě uprchlického tábora v Kostelci nad Orlicí ve spolupráci s jeho obyvateli a s obyvateli města Kostelce.

Tvůrčí jádro kapely bude pokračovat v pořádání kreativních dílen pro uprchlíky v detenčních a pobytových táborech Ministerstva vnitra i v hraní ve školách. Dětem
soubor nabízí zejména hudebně-divadelní komiks Kde je domov můj?, který pojednává o tom, že praotec Čech byl také uprchlík, a autobiografický projekt Solo pro Lu.
V rámci festivalu Divadelní Svět Brno vytvoří tvůrčí jádro ASRB obdobu site specific projektu Pojď se mnou přímo na míru brněnské vietnamské komunitě. Interaktivní audio procházka Pojď se mnou se znovu objeví v programu Divadla Archa na jaře 2012.

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na shledání v novém roce!

 

 
Rozloučení s Hanou Andronikovou

PRAHA Poslední rozloučení s Hanou Andronikovou, která zemřela v úterý 20. prosince po dlouhé a těžké nemoci, bude 29. prosince v 14.15 v obřadní síni krematoria Motol v Praze 5.
Respektovaná spisovatelka zemřela ve věku 44 let. Poslední knihu Nebe nemá dno vydala v roce 2010, líčí v ní svůj boj s rakovinou. Vedle literární tvorby se Andronikova věnovala divadlu: s Divadlem Archa spolupracovala na několika představeních. Andronikova se na literární scéně uvedla románovou prvotinou Zvuk slunečních hodin, za kterou v roce 2001 získala Literární cenu Knižního klubu. O rok později pak za tento literární debut, jehož děj se odehrává v baťovském Zlíně, odkud autorka pochází, získala cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku.
Na parte, které rozeslali přátelé z divadla Archa, je věta Richarda Bacha: „Neměj strach z loučení, rozloučení je nezbytné k tomu, abyste se mohli znovu setkat."

Zdroj: Lidové noviny 28.12.2011

 
Workshop v uprchlickém táboře v Kostelci nad Orlicí

Od 12. do 18.12. je tvůrčí tým Allstar Refjúdží Bandu v pobytovém středisku Správy uprchlických zařízení MV v Kostelci nad Orlicí, kde pro místní obyvatele - uprchlíky převážně ze zemí bývalého východního bloku, vytváří hudebně - divadelní dílny. Cílem dílen je setkat se s obyvateli tábora a spolu s nimi otevřít nová témata, která vyjadřují aktuální společenskou situaci. V neděli 18.12. proběhne přímo v táboře veřejná prezentace výsledků dílny a malý koncert s divadelními prvky s názvem „Bistro Evropa".

 
Nové fotky na webu

V sekci Galerie přibyly nové fotky z nedávných koncertů Allstar Refjúdží Bandu. Chcete - li poznat jednotlivé členy kapely, mrkněte se na náš facebookový profil, kde v průběhu prosince představujeme každý den jednoho hudebníka.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 4 z 7
Čeština  English

Allstar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.