Naše alba Spas! a Kdo žere psy? můžete zakoupit na stránkách Indies MG.

www.asrb.cz
Nové písně na webu

Nově si můžete na našem webu poslechnout nejen staré hity jako je Hymna nebo Kurdský dixieland, ale i nové písně Last Light, Narin, Oil a Basket, které vznikly během únorového intenzivního zkoušení s kapelníkem Michaelem Romanyshynem. V záznamu, který pochází z březnového koncertu ASRB v Divadle Archa, uslyšíte nové členy kapely - Anežku, Odřeje, Kryštofa, Marka, Tomáše a Františka.

 

 
Allstar Refjúdží Band se vrátil z úspěšného turné po Holandsku

Své první velké zahraniční turné Allstar Refjúdží Band dovršil nedělním vystoupením na slavnostním zakončení rotterdamského festivalu International Community Arts Festival, od kterého vzešla celá idea koncertní šňůry po holandských městech. Mimo dva koncerty v Rotterdamu zahrál Allstar Refjúdží Band v Mondiaal Centrum v Haarlemu, v klubu Centrum Muziek XXI a v nedávno otevřeném divadle Korzo v Haagu, kde se kromě večerního koncertu konalo i odpolední vystoupení pro dělníky, kteří slavili dokončení rekonstrukce divadla.

Nadšené reakce publika provázely kapelu ve všech klubech. Silná trojice frontmanů, Philipp Schenker, Jing Lu a Miran Kasem, rozproudila spontánní rotterdamské publikum natolik, že tančilo téměř od první písně, z malého klubu v Haarlemu odcházel téměř každý divák se zakoupeným cédéčkem a atmosféra byla vřelá i díky přítomnosti příbuzných zpěváka Mirana. V Haagu kapelu ohromilo nejen skvělé technické zázemí nového divadla, ale i dvoumetrové holandské fanynky. V utrechtském klubu Centrum Muziek XXI, kde byly tak dobré zvukové podmínky, že se z koncertu natočila živý záznam, převažovali v publiku profesionální muzikanti, kteří se účastnili odpoledního diskuzního panelu s ředitelem Divadla Archa Ondřejem Hrabem, kapelníkem Allstar Refjúdží Bandu Michaelem Romanyshynem a Janou Svobodovou, která je spolu s ním zakladatelkou a uměleckou vedoucí skupiny.

Během 5 dnů zahrála kapela v inovovaném složení 6 vydařených koncertů, na kterých zazněly nejen hity z prvního alba SPAS!, ale i zbrusu nové písně, které se ukázaly být přitažlivé i pro zahraniční publikum. ASRB doufá, že se se stejným úspěchem setká i na letních festivalech v České republice.

V Holandsku vystoupili: Miran Kasem (loutna, zpěv), Philipp Schenker (klarinet, zpěv), Jing Lu (housle, zpěv), Gugar Manukjan (akordeon), Lenka Dundrová (bicí), Michael Romanyshyn (klarinet), Ondřej Milt (bass klarinet), Ondřej Komárek (kontrabas), Kryštof Verner (trubka), Anežka Urbanová (saxofon), Jana Svobodová (saxofon) a jako speciální host: Ted van Leeuwen (tuba).

Holandské turné podpořilo České centrum Haag a pan Bessel Kok.

 
Allstar Refjúdží Band koncertuje v Nizozemí

Kapela Allstar Refjúdží Band, která vznikla jako projekt divadla Archa, odjela na koncertní šňůru do Nizozemí. Sérii šesti koncertů zahájila ve středu 30. března v rotterdamském divadle Theater Zuidplein v rámci mezinárodního festivalu komunitního umění ICAF. Další koncerty následují v Haarlemu (Mondiaal Centrum), v Haagu (divadlo Korzo) a v Utrechtu (Centrum Muziek XXI). V neděli 3. dubna se kapela vrátí zpět do Rotterdamu, kde bude doprovázet představení CIRC/US v rámci slavnostního zakončení festivalu ICAF. Součástí turné jsou taky semináře ředitele divadla Ondřeje Hraba a zakladatelů kapely Allstar Refjúdží Band Michaela Romanyshyna a Jany Svobodové o sociálně-uměleckých projektech divadla Archa. Kapela Allstar Refjúdží Band je mezinárodním sdružením spojujícím umělce z šesti zemí. Jejími protagonisty jsou žadatelé o azyl v České republice.


 
Kosmopolis o ASRB

Již podruhé se Allstar Refjúdží Band objevil v pořadu České televize Kosmopolis, který mapuje různé podoby multikuturality. Portrét akordeonisty Gugara, hráče na loutnu Mirana a zpěvačky Lu + pohled do procesu zkoušení nové hudby pod vedením kapelníka ASRB Michaela Romanyshyna natočila režisérka Pavla Frýdlová. Podívejte se, čím se živí Gugar, Miran a Lu, jak se jim jako cizincům u nás žije a co dělají ve volném čase. Pořad je k viděni zde.

 
ASRB at the One World Film Festival

The Allstar Refjúdží Band is protecting one of the "beavers" which visitors to the festival are filling in at the One World festival of human rights films. At the Municipal Library you can graduate with a Brave Migrant Beaver and learn how new arrivals feel when they have to fill in a form in a foreign language. Forms in Chinese, Bulgarian and Ukrainian were prepared by ASRB singer Jing Lu and other volunteers. Find out more about the beavers at the One Word website. But that's not all for the Allstar Refjúdží Band at the festival. On March 25 the band will open the One World Festival at the Municipal Library in Nový Bor.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 6 z 7
Čeština  English

Allstar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.